ČESKÝ REALITNÍ TRH

Od vstupu ČR do EU se trh s realitami zvětšil díky přílivu zahraničního kapitálu, zbohatnutí střední třídy a posílení české koruny. Díky stabilnímu ekonomickému růstu byla ČR v roce 2017 vyhlášena jako nejstabilnější ekonomika východní Evropy, tento fakt přitahuje investory ze západní Evropy (Velká Británie, Německo, Itálie) a rovněž investory z bývalého sovětského bloku. Analytici předpovídají, že tento trend bude nadále pokračovat i v nejbližší budoucnosti. Destinace, kde je vysoký životní standard a kultura je velice populární pro cizince. Nepodstatnou výhodou je, že žití v České Republice znamená být v centru Evropy s bohatou a rozmanitou kulturou.

Může cizinec nakupovat nemovitosti v České Republice?

Ano. Podle zákonů EU, kdokoliv může koupit dům, byt, pozemek k výstavbe, zemědělskou půdu nebo les, bez ohledu na národnost či místo trvalého pobytu.

Na základě vašich potřeb vám doporučujeme spolupracovat s renomovanou realitní spoečností. Renomované realitní spolecnosti spolupracující s cizinci jsou schopny poskytnout specielní služby, které jim pomohou z místa jeho bydlište.

Výhodou vstupu do Evropské Unie, tzv. šengenského prostoru, je možnost volného pohybu a diverzifikace rizik.

Zde je nekolik realitních agentů a internetových stránek, které se orientují na realitní trh v České Republice:

SKŘÍNĚŘOV


Skříněřov je situován v podhůří Šumavy, poblíž hory Libín a je administrativní částí obce Zbytiny v okrese Prachatice, v české části Šumavskéhou Národního Parku, který se rozkládá na českém, německém a rakouském území (Český Les). Nejstarší zmínka o obci Skříněřov je z roku 1393. V době největšího rozkvětu, v roce 1870, žilo v obci 143 obyvatel, nyní má obec převážně rekreační charakter s pouze čtyrmi stálými obyvateli. Skříněřov je administrativní součástí obce Zbytiny, vzdálené 2,8 km západně, kde se nachází obecní úřad. Tato oblast nabízí spoustu příležitostí k lovu.

ŠUMAVSKÉ LESY


Šumava, oblast s bohatou historií, s mnoha zajímavými místy, tajemnými hrady a zajímavými zámky. Živý region s mnoha tvářemi: malebné vesničky s bohatou tradicí a zvyky, lesy plné hub, borůvek a lesních plodů.

Krajina plná rybníků, lesů a voňavých luk, nabízí mnoho možností pro sportovní vyžití či trávení volného času. Pri procházkách krajinou můžete narazit na krásné lesy a nedotčenou přírodu, která je ideální pro rekreaci a oddych.

Sumavský Národní Park (Český Les) se nachází v jižních Čechách. Český les je hornatá oblast situovaná na jihozápadní hranici České Republiky. Okolí je populární destinaci pro dovolenou, protože nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek a turistiku. Nejzajímaveší přírodní a kulturní památky jsou spojeny s více než 500 kilometry turistických a cyklo tras.

 

PRACHATICE


Jihočeské město Prachatice bylo založeno ve druhé polovině 13. století poblíž obchodní cesty zvané – Zlatá stezka. Toto renesanční město je jedním z nejkrásnějších v jižních čechách. Jeho renesanční historické centrum je národní památkou. Město Prachatice se nachází v nadmořské výšce 569 metrů nad mořem a s 12500 obyvateli je okresním městem v předhůří Šumavy na úpatí hory Libín (1091m).

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov je jednou z nejmalebnějších měst Evropy, jednoznačně nejznámější a nejzajímavější památkou oblasti. Český Krumlov, někdy také nazývaný jako malá Praha, je památka zapsaná v seznamu Unesco s nádherným hradem nad řekou Vltavou, starodávným náměstím, renesanční a barokní architekturou a davy turistů korzujících ulicemi, vše v malém měrítku, kde mužete přejít město za 20 minut z jednoho konce na druhý. Najdete zde spoustu barů a restaurací podél řeky. Je to okouzlující místo i v zimním období, kdy davy zmizí z ulic a hrad je zakrytý do sněhové pokrývky.

 

Sříněřov - náves

LOUKA U DOMU

 

OKOLÍ DOMU

SKŘÍNĚŘOV - ŽELEZNIČNÍ STANICE

<<Předchozí                      Prezentace pokračuje>>